Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaParolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Hoş Geldiniz

Gebelik takibi ve DOĞUM, Sezaryen, Doğum öncesi tanı yöntemleri, Ultrasonografi, Ense kalınlığı, Anomali araştırması, İkili test, Üçlü test, AMNİOSENTEZ, Fetal monitörizasyon, Non-Stress test (NST) -- HPV Araştırması, HPV AŞILARI -- PAP SMEAR, CIN, ASCUS, AGC tedavileri -- Yumurtalık kistlerinin Laparoskopik tedavisi, rahim kanserlerinin erken tanısı, cerrahi tedavisi -- WERTHEİM Ameliyatı --Yumurtalık (Over) Kanserlerinde SİTOREDÜKTİF CERRAHİ ve LENFADENEKTOMİ -- KEMOTERAPİ -- VİDEO-KOLPOSKOPİ -- MYOM, ur, kist ve rahim ağzı yaralarının tedavisi -- KRİOTERAPİ (Dondurma) -- Elektrokoterizasyon -- Loop Eksziyonu (LEEP) -- Konizasyon -- HİSTEREKTOMİ (Rahimin Çıkarılması) -- Kısırlık araştırmaları, süni döllenme, aşılama, yumurtlama tedavileri ve tüp bebek - LAPAROSKOPİK CERRAHİ -- Menopoz tedavisi -- Spiral (RİA) uygulanması -- Tüplerin Laparoskopik bağlanması , Gebelik tahliyesi, KÜRETAJ -- Rahim sarkması ve İdrar kaçırma tedavileri

Gaziantep Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği'nde Jinekolojik Kanser Cerrahisinde Laparaskopik Pelvik Lenf Nodu Diseksiyonu Ameliyatı gerçekleştirildi.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum  Anabilim Dalı'nda, Prof . Dr. Özcan Balat önderliğinde Türkiye'de sadece bir kaç merkezde uygulanabilen jinekolojik kanser cerrahisinde laparaskopik pelvik lenf nodu diseksiyonu ameliyatı gerçekleştirildi.

 

Ana Resimler: 2.jpg

 

Görüşlerini sorduğumuz Prof. Dr. Balat bu gelişmeyle ilgili olarak: "Kliniğimizde son üç yıldır ileri düzey laparoskopik cerrahi uygulamalarının sayısında artış sağlanmıştır.  Uzun süredir laparoskopik histerektomi kliniğimizde uygulanmaktaydı. Jinekolojik kanserlerde uygun vakalarda endoskopik cerrahi: hastanede kalış süresi ve hasta konforu açısından çok büyük avantaj sağlamaktadır. Yrd. Doç. Dr. Ebru Öztürk ve Yrd. Doç. Dr. Mete Gürol Uğur ile  güncel ve ileri düzey cerrahiler konusunda ekibimiz jinekolojik kanserlerde ilkleri uygulamaktadır. Rahim kanseri olan hastamız S. Çalkayış (38 yaş) laparoskopik lenf nodu diseksiyonu uygulanan ilk hastamızdır. Yapılan ameliyat sonrası gelen patoloji raporunda da bildirilen 73 adet lenf nodunun incelenmesinin ameliyatın başarısının yanında hastanın tedavisini de çok olumlu etkileyeceğini düşünüyoruz. Jinekolojik kanser cerrahisinde yine bölgemizde bir ilk olarak ekstraperitoneal pelvik-paraaortik lenf nodu diseksiyonu yani karın boşluğuna girmeden lenf bezlerinin alınması operasyonunu da artık hastalarımızda uygulamaktayız." dedi.

 

Ana Resimler: 3.jpg


AÇILIŞ TÖRENİ

Ana Resimler: ac.jpg

GENETİK SONOGRAM

Ana Resimler: 003.jpg

Ana Resimler: 004.jpg

Ana Resimler: 005.jpg

Ana Resimler: 001.jpg

Ana Resimler: 002.jpg

Ana Resimler: 006.jpg

Ana Resimler: 007.jpg

Ana Resimler: 008.jpg

Ana Resimler: 009.jpg

Ana Resimler: 010.jpg

Ana Resimler: 011.jpg

Ana Resimler: 012.jpg

Ana Resimler: 013.jpg

Fetal aneuploidi ile ilişkili sonografik bulgular

Ana Resimler: 01.jpg

Ana Resimler: 02.jpg

Ana Resimler: 03.jpg

Ana Resimler: 04.jpg

Ana Resimler: 05.jpg

Ana Resimler: 06.jpg

Sayfa oluşturulma süresi: 0.12 saniye
106,722 Tekil Ziyaretçi